Vyhledávání
      

Břestovec západní (Celtis occidentalis)

 

Listnaté stromy > 

Výška rostliny: 
od 20.0 m do 40.0 m
Doba květu: 
Květen
Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
složený
Tvary listů: 
zubaté, srdčité
Typy listů: 
listnaté, opadavé, stálezelené
Použití: 
skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, teplomilná, propustné půdy, náročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Břestovec západní je strom vysoký v Evropě až 20m, v USA až 40m. Pěstuje se od roku 1636. Roste lépe, než jihoevropský břestovec jižní, oblíbený alejový strom v různých evropských zemích. Břestovec jižní má ale hladký kmen, mladé větévky hustě chlupaté, listy tuhé, plody tmavé, fialově černé. Dřevo břestovců je husté a těžké, pružné, ohebné a houževnaté.
Břestovce jsou dřeviny s opadavými (v mírném pásmu) nebo stálezelenými listy (v tropech) s charakteristickou žilnatinou, z báze listů, od místa nasazení řapíku, se rozbíhají tři hlavní žilky.
Břestovec západní je strom s nápadně šupinovitou, hluboce rozbrázděnou borkou. Mladé větévky má spoře chlupaté, bíle tečkované. Střídavé listy jsou na větévkách „jilmovitě“ dvouřadě sestavené, na bázi srdčité, 6 -12cm, dlouhé, ostře zubaté a jen u špičky celokrajné, na líci lysé, na rubu jen na žilkách pýřité. Květy jsou dlouze stopkaté, šestičetné, oboupohlavné, občas se vyskytnou je samčí květy. Kvete koncem května. Plody jsou kulovité peckovice, v době zralosti hnědooranžové, aso 1cm velké.

Čeleď:
Ulmaceae

Původ:
Břestovec západní pochází ze Severní Ameriky, z oblasti mezi provinciemi Québec a Manitoba v Kanadě, na jihu zasahuje po Alabamu, Kansas a Severní Karolínu.

Použití:
Břestovec západní je vhodný alejový strom pro teplé oblasti.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.